Національний музей етнології  

Національний музей етнології (Museu Nacional de Etnologia), що в Лісабоні, викликає захоплення у відвідувачів, що цікавляться минулим Португалії - стародавньої країни, овіяної вітрами Атлантики. Незвичайний музей зародився на базі центру з вивчення етнології, головним натхненником якого з 1947 року були Жорж Діас і його послідовники - Марго Діас, Ернесто Вейга де Олівейра, а також інші вчені-антропологи, завдяки кропіткій праці яких була зібрана унікальна колекція.

Музей етнології активно діє з 1965 року, але в новому сучасному будинку на Авеніда-да-Mадейра музей знаходиться з 1976 року. Колекція музею - це понад 30 000 експонатів, зібраних на материковій Португалії, португальських островах і територіях колишніх португальських колоній- в Південній Америці, Африці та Індії. Найбільш цікавою нам здалась експозиція "Галерея сільського життя" (Galerias da Vida Rural), де виставлені знаряддя праці хліборобів, ремісників, предмети їх побуту, що дозволило нам отримати багато необхідної інформації в невимушеній обстановці.

Поринути в культурне минуле Португалії можна і при огляді колекції традиційних музичних інструментів, виробів кераміки та текстилю. Музей знаходиться в північній частині Беленя (передмістя Лісабона), де зосереджені такі визначні пам'ятки як Монастир ієронімітов (Mosteiro dos Jeronimos), Беленськая вежа (Torre de Belem), Пам'ятник першовідкривачам (Padrao dos Descobrimentos) - знайомство з ними займе один день, який стане для вас незабутнім! 

 
Rambler's Top100