Шокуюче інтерв'ю ліквідітора Фукусіми
- 31.03.2011 16:04Навколо ліквідаторів аварії на АЕС "Фукусіма-1" ходить багато чуток. Розповісти усю правду про те - в яких умовах їм доводиться працювати, зміг один з ліквідаторів аварії на атомній станції "Фукусіма-1". 39-річний Казума Яакота, який очолює команду добровольців дав інтерв'ю італійської La Repubblica. Він розповів, що добровольцями на аварійну АЕС йдуть люди, які втратили під час стихійного лиха абсолютне усе, що у них було: роботу, сім'ю, друзів - і тепер боротьба з радіацією стала новим сенсом їх життя.
Їх робота полягає в тому, щоб очистити станцію від радіоактивних уламків, що з'явилися в результаті вибухів. Фахівці повинні прокладати нові кабелі, щоб відновити подачу електроенергії, необхідної для охолодження, і одночасно заливати водою реактори щоб уникнути перегрівання стержнів. Але, як говорить Казума Яакота, йдеться про гонку з часом і щодня з'являються нові проблеми.
При цьому робота на станції стає все небезпечніше. На минулому тижні двоє робітників було терміново госпіталізовано, оскільки отримали великі дози після контакту з водою, витікаючою з одного з реакторів: чоботи виявилися недостатньо високими. "Умови роботи на станції стають усе більш небезпечними, тому буде важко знайти інших техніків, згідних ризикувати життям", - сказав керівник рятувальників.
За його словами, ліквідатори проводять на станції по 48 годин після чого мають право виїхати за межі станції на короткий відпочинок. Постійно знаходитися на станції украй небезпечно, тому що рятувальники безперервно піддаються величезним дозам опромінення.
Яакота відмітив, що робота зазвичай триває з 10:00 до 17:00, але деяким доводиться працювати і в нічну зміну, щоб контролювати течію ситуації. Відповідаючи на питання журналіста про те, чи захищені добровольці належним чином, Яакота сказав: "У нас є захисні костюми пара рукавичок з подвійним екрануванням і захисна маска для особи. Є також ліхтарики, тому що дуже часто доводиться працювати в темряві".
Живуть ліквідатори в двоповерховій будівлі, побудованій в липні минулого року на території станції. Як відмічає Яакота умови там дуже важкі. Замість матраців доводиться спати на свинцевих матах, які повинні захистити людей від радіації. "Люди сплять всюди: в залах засідань, в коридорах, поряд з ванними кімнатами. Усі сплять не роздягаючись, на підлозі, покотом", - розповідає Яакота.
Із-за нестачі води ніхто не може прийняти душ або змінити одяг. "У нашому штабі є і ще одна проблема: ми не можемо включити вентиляцію через високий рівень зовнішньої радіації, притому що ми маємо постійно бути в масках", - додав ліквідатор. Втім, він стверджує що радіація його не лякає, а зараз більше хвилюють саме побутові проблеми: "Я б хотів, щоб нам поставляли гарячу їжу: ми більше не можемо живитися вітамінізованими батончиками і консервами". "Сподіваюся що мої прохання будуть почуті і найближчим часом будуть вжиті необхідні заходи", - сказав він.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03
- 16.12.2024 13:12
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56