Події в Лівії не зроблять впливу на світові фінансові ринки в довгостроковій перспективі
- 27.02.2011 17:42Події в Лівії не сходять з перших шпальт газет і головних сторінок новинних Інтернет-порталів. Тим не менш, на наш погляд, все, що відбувається в даній країні, яка стоїть на периферії світової економіки, надасть обмежений вплив на фінансові ринки в довгостроковій перспективі.
Перш за все, політичний конфлікт в Лівії навряд чи буде носити довгостроковий характер. Режим Кадафі вже зараз стоїть за крок від свого падіння. Незважаючи на хвилю насильства, спрямовану проти свого народу, лівійський правитель швидко втрачає контроль над країною і ситуацією. Cхід Лівії уже повністю контролюється повстанцями. На момент написання даної статті іранський інформаційний портал Press-TV повідомив про те, що молодший син полковника Кадаффі, Сейф аль-Араб, прилучився до опозиції і порадив батькові у зв'язку з «наростаючими народними протестами проти його тиранічного правління покінчити з собою або ж відправитися в Латинську Америку ". Схоже, що табір Каддафі починають залишати і близькі прихильники. Місцезнаходження самого ж правителя точно не відомо. За чутками він знаходиться або на військовій базі біля Тріполі, або убитий. У Європі, тим часом, заморожують рахунки Каддафі і конфіскують його багатства , а ряд країн розриває з режимом дипломатичні відносини.
Світові фондові ринки спочатку відреагували падінням на ескалацію насильства в Лівії. Після вихідного дня, у понеділок 21 лютого, фондові індекси США приєдналися до європейських майданчиках сильними розпродажами. Так за один тільки день S & P 500 втратив 2,05%. Проте, падіння не отримало істотного продовження в наступні дні. За підсумками середи та четверга значення індексу знизилося всього на 0,7%. Більше того, у четвер, 24 лютого, у другій половині дня, акції відіграли вгору значну частину втрат, які вони терпіли протягом торгової сесії.
Фондові ринки впродовж трьох попередніх місяців тільки й робили, що неухильно росли, підвищившись за цей період на 14%, а з початку ралі в другій половині 2010 року і на всі 27,3%. Більшість учасників вже давно сходилися на думці, що їм необхідна хоча б мінімальна технічна корекція. Схоже, що події в Лівії і виступили каталізатором для її початку. Ніякої подальшої панічного розпродажу активів поки не спостерігається.
Особливо показовим у цьому плані є нафтовий ринок. З понеділка ф'ючерси на нафту агресивно росли. У четвер вранці, 24 лютого, вартість бареля сорту Brent досягла піка на позначці 119,66 $, підвищившись на 17% за чотири доби. Після чого послідували настільки агресивні розпродажу, що в підсумку день закрився на позначці 111,20 $, або в 7% від показаного максимуму. З високою ймовірністю можна визначити, що така поведінка учасників вказує на те, що ціни пройшли через вищу точку напруги (Climax Top), після якої зазвичай настає стабілізація цінової активності, що було б дивно. Обсяг вільних потужностей країн ОПЕК складає 4,7 млн. барелів на добу, у той час як щоденний видобуток в Лівії складає 1,5 млн. Очевидно, що учасники усвідомили, що ринок занадто емоційно відреагував на події, що відбуваються.
Прибутковість на ринку облігацій також зупинила своє падіння, після агресивного вівторка, а долар, традиційно виступає захисним активом і, зовсім, втрачає свої позиції за підсумками тижня.
Ми вважаємо, що найближчим часом учасники продовжать переосмислювати події, що відбуваються і, якщо не буде ніякого «форс-мажору», ринки повернутися в нормальне русло, рухаючись під впливом надходить економічної інформації. Пройшовши давно назрілу корекцію, фондові ринки знову повернуться до зростання.
Валерій Полховський, аналітик Форекс клаб
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 13:18
- 27.12.2024 21:35
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 23.12.2024 13:02
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03