Україна планує монополізувати лотерею

- 29.04.2011 11:54
Україна планує монополізувати лотерею

Відповідно до Законопроекту "про регулювання фінансової діяльності у сфері державних лотерей", авторами якого виступили депутати Юрій Полунєєв та Олег Царьов, держава отримає монопольне право на організацію і проведення лотерейної діяльності.

Як запевняють розробники законопроекту, у багатьох країнах Європи лотерейна сфера добре налагоджена і приносить прибуток державі. Тому введення класичної монопольної власності на лотерейну діяльність допоможе значно збільшити статтю доходів у цій сфері. Якщо цей законопроект втілять в життя, держава зможе отримувати набагато більше прибутку, ніж отримує на сьогоднішній день. Передбачуваний рівень доходів від лотерей на 2015 рік становить 1 млрд. грн., що перевищує реальну сьогоднішню прибуток у п'ять разів. Введення нового законопроекту дозволить також створити 25,5 тис. додаткових робочих місць.

Новим законопроектом планується заборонити проведення будь-яких, крім державних лотерей. Його розробники кажуть, що поганий імідж однієї лотереї кидає тінь на всю лотерейну систему. Тому посилення правил організації лотерейної діяльності призведе до поліпшення іміджу лотереї в цілому, забезпечуючи чесність і прозорість ігри. У разі набуття чинності закону, претендентів на статус оператора лотереї доведеться пройти жорсткий відбір на конкурсній основі, критеріями якого є якість надаваних послуг.
Ігри з обмеженнями

Законопроектом передбачено ряд обмежень. По-перше, це стосується негативного впливу лотерейної гри на населення, що полягає в обмеженні попиту на лотерейні ігри з метою не допустити безконтрольного розвитку азартного бізнесу і запобігти такі негативні наслідки як лудоманія. Автори зазначають, що в ряді європейських країн існують віковий ценз на участь у лотерейних іграх, які коливаються віком гравця від 18 до 25 років. Існує також тенденція до збільшення вікового бар'єру.

Документ встановлює жорсткі обмеження на проведення реклами лотерей, а також розміщення її поблизу від дитячих установ і в спеціалізованих дитячих виданнях. Передбачається також змінити механізми використання прибутку і контролю над цим процесом з боку держави.

Новим законопроектом передбачена адміністративна відповідальність за порушення законодавства, розміри якої залежать від виду порушень. Варто відзначити, що, згідно з цим законопроектом, повинні нести відповідальність і особи, які не є операторами або розповсюджувачами лотерей, але використовують в деяких видах своєї діяльності слово "лотерея".

Соціальне обличчя лотерей

Полунєєв і Царьов підкреслюють, що цей законопроект уводить розуміння лотерейної діяльності як соціальної, спрямованої на задоволення потреб суспільства, зокрема, на фінансування фізичної культури і спорту, а не підприємницької діяльності, як це було раніше. Кожен гравець, який витрачає гроші на придбання лотерейного квитка, повинен усвідомлювати, що ці гроші підуть на соціальні цілі, у тому числі на благодійність.

У Європі така практика існує вже давно. В Іспанії, Греції, Франції, країнах Скандинавії спорт фінансується за рахунок лотерейних надходжень. А в Чехії, Польщі, Великобританії та інших країнах Європи значна частка цих коштів йде безпосередньо на благодійність. Слід також зазначити, що класична модель державної монополії на лотереї існувала ще в СРСР. Надходження на розвиток спорту від "Спорт лото" були рівні державного фінансування в цій сфері.

Таким чином, головною метою цього законопроекту його розробники вважають створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку, виходячи з принципів державної монополії в цій сфері з метою забезпечення законних прав та інтересів громадян.


Ключові слова: лотерея в Україні, лотерейні ігри, монополізація лотерей, державні лотереї

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Буковинці за добу перерахували 43 тисячі гривень шахраям Протягом доби двоє людей із Чернівецького та Дністровського районів стали
- 08.01.2025 12:27
Долгожители мужчины чаще женаты, долгожители женщины одиноки Исследования показывают, что семейное положение оказывает значительное влияние
- 27.12.2024 21:35
Професія професійний водій: відмінні риси та критерії майстерності Професійний водій – це не просто людина з великим досвідом
- 24.12.2024 11:21
Астролог назвав жінок за знаком Зодіаку, яких приваблюють проблемні чоловіки Особисте щастя – важливий елемент добробуту, незалежно від
- 24.12.2024 11:08
Як традиційно святкувати Різдво в Україні Різдвяні традиції в Україні
- 24.12.2024 02:39
У Чернівецькій області жоден медзаклад не прийняв на роботу колишніх керівників МСЕК З 1 січня 2025 року в Україні припиняють функціонування всі медико-соціальні експертні комісі
- 23.12.2024 13:02
Як працюватимемо та відпочиватимемо у січні? Що це означає на практиці?
- 20.12.2024 22:29
Прогноз на 2025 год от Тайного Мага Земли для знака зодиака Стрелец 2025 год для Стрельцов станет временем неожиданных перемен и
- 18.12.2024 19:03

Всі новини