В Україні до 90% усіх проданих товарів - підроблені

- 19.05.2011 11:07
В Україні до 90% усіх проданих товарів - підроблені

Проблема контрафактних товарів в Україні стає все більш актуальною. Так, за даними фахівців Держспоживстандарту, близько 90% всієї продукції, що продається в країні - підроблений

Бізнес по створенню контрафактної продукції в світовому масштабі оцінюється в мільярди доларів. За даними Держспоживстандарту, світовий оборот підроблених товарів становить 500 мільярдів доларів. "Тому виробники справжньої продукції вкладають колосальні кошти в технічні заходи захисту, наприклад голограми та магнітні смуги. А виробники контрафакту витрачають свої зусилля на різні способи нейтралізації таких засобів захисту. І знову страждає споживач, адже така війна між виробниками продукції і контрафакту істотно підвищує вартість товарів", - вважає директор юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська.

За даними ICC Ukraine, найбільше підробок, які продаються в Україні, вироблені в країнах Азії, зокрема, в Китаї та В'єтнамі, а також в окремих країнах колишнього соцтабору. Один з найбільш що підробляють видів товару - фармацевтичні. За різними даними, частка фальсифікованих лікарських засобів на українському фармацевтичному ринку становить від 3 до 50 %. "Мінімальний відсоток фальсифікату визначений Міністерством охорони здоров'я України. Незалежні організації застерігають, що такі результати невиправдано занижені, а рівень підробок в аптеках надзвичайно високий. По-перше, підробляють популярні ліки, які користуються підвищеним попитом. По-друге, "прості", з точки зору можливості підробки, препарати. Відповідно до низки досліджень, в Україні в основному контрафактними є продукти зарубіжних виробників. Найвищим попитом у зловмисників користуються "Фестал" і "Мезим", - говорить юрист компанії "Дубинський і Ошарова" Анастасія Поліщук.

Цікаво, що 4 березня Президент України Віктор Янукович підписав указ про скасування обов'язкового застосування голографічного захисту документів і груп товарів. За словами прем'єр-міністра України Миколи Азарова, це рішення викликане прагненням спростити умови ведення бізнесу і зменшити кількість різного роду поборів з підприємців.

Втім, експерти стверджують, що голограма в Україні ніколи не була дієвим механізмом захисту від підробок. За їх словами, проблему підроблених товарів виробники можуть вирішити тільки за допомогою юридичних методів захисту від контрафакту, тобто інструментів захисту прав інтелектуальної власності. В Україні за порушення прав на торговельні марки передбачена навіть кримінальна відповідальність, але на практиці її застосовують не часто.

Проблема полягає в тому, що українські компанії часто самі не зацікавлені в тому, щоб захищати свою продукцію від підробок. "Іноді виробники свідомо не застосовують ніяких засобів захисту від контрафакту, адже при звинуваченні у виробництві неякісної продукції завжди можна сказати, що споживач постраждав від контрафакту, а не від оригіналу. У нашій практиці був випадок подачі позову про компенсацію за порушення авторських прав. Відповідач - видавництво, будував свою позицію на те, що продукція з порушенням прав нашого клієнта - не виготовлена їм, а контрафактна", - стверджує Марія Ортинська.

Цікавим є досвід США в боротьбі з контрафактною продукцією. Ця країна, на думку зарубіжних експертів, є лідером застосування кримінальних покарань за контрафакт. Наприклад, спроба незаконної торгівлі з "свідомим" використанням фальсифікованої торгової марки карається штрафом на суму до 2 млн. дол. США або позбавленням волі до 10 років, або тим, і іншим.

Таке покарання є гарною превентивним заходом. Перш ніж спробувати заробити на виробництві і реалізації контрафакту, заповзятливі громадяни спочатку подумають, який штраф або термін їм загрожує за такі дії.


Ключові слова: контрафакт, підроблені товари в Україні, фальсификовані лікарські засоби

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Отримавши дзвінок від псевдобанкіра, буковинка втратила майже 45 тисяч гривень Мешканка Чернівецького району стала жертвою шахраїв, коли
- 18.10.2024 14:56
Що впливає на ціни на ринку криптовалют та від чого залежить ціна Монеро? Ринок криптовалют залишається одним із найдинамічніших та непередбачуваних
- 11.10.2024 15:21
Астенія: коли втома стає хронічною В сучасному світі постійного стресу, швидкого ритму життя та великої
- 02.10.2024 18:24
Как получить Green Card в США: правила и требования Результаты лотереи можно будет узнать в мае 2025 года на официальном сайте программы.
- 01.10.2024 11:42
США виділять $5,55 мільярда на озброєння та обладнання для України Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив плани уряду
- 30.09.2024 10:38
Ураган «Хелен» обрушився на Флориду: у штаті запровадили режим НС Троє людей загинули, понад 70 тисяч евакуйовано
- 27.09.2024 11:22
Ракетний обстріл по управлінню поліції в Кривому Розі Близько 9:15 ворог завдав удар по районному управлінню поліції
- 27.09.2024 11:17

Всі новини