Українські чиновники можуть стати невиїзними

- 10.06.2011 11:47
Українські чиновники можуть стати невиїзними

Громадські лідери та правозахисники закликають міжнародне співтовариство застосувати санкції до українських чиновників, які порушують права людини і причетні до політичним переслідуванням.

В ініціативну групу зі створення громадського комітету захисту від політичних переслідувань в Україні увійшли лідери Українського гельсінського комітету з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших відомих громадських організацій.

Вони закликали "керівників усіх демократичних країн" задіяти механізми заборони на видачу віз таким посадовим особам, а також заморозити їх фінансові активи.

На думку авторів звернення, це може бути дієвим інструментом, який допоможе зупинити порушення прав людини і політичні переслідування в Україні".

На сайті Українського гельсінського комітету оголошений збір підписів під зверненням. Один з ініціаторів звернення, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров повідомив, що воно адресоване, насамперед, лідерами країн Євросоюзу, США та Канади.

Захаров вважає несправедливим по відношенню до звичайним українцям можливу відстрочку підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС і лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

"Треба карати не країну, а держава. Точніше, тих його окремих чиновників, які потурають незаконним переслідуванням, утримання під вартою, тортурам і т.п.", - сказав він.

Захаров не очікує негайного блокування Євросоюзом в'їзду на її територію українських чиновників, але вважає, що такі звернення громадськості "формують негативний імідж влади", що служить причиною міжнародний тиску на порушників прав людини.

Серед прикладів політичних переслідувань у зверненні вказано кримінальні справи, пов'язані з підприємницьким Майданом, арешти і побиття членів організації "Тризуб" за пошкодження погруддя Сталіна, переслідування журналістів, блогерів, студентських активістів рухів, кримінальні справи, пов'язані з подіями у Львові 9 травня.

У цьому переліку також значаться кримінальні справи, порушені проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, екс-прем’єра Юлії Тимошенко та інших керівників попереднього уряду.

Автори документа зазначили відсутність будь-якої реакції з боку влади на протести проти порушень прав людини. У зверненні підкреслюється, що кошти внутрішнього впливу для зміни ситуації на краще вичерпані.

Нагадаємо, раніше Захаров заявив, що Луценко може бути визнаний єдиним в Україні в’язнем сумління.


Ключові слова: підписка про невиїзд для чиновників, політичні переслідування в Україні, порушення прав людини

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Сильное землетрясение на западе Турции: разрушения, паника и первые последствия Эпицентр землетрясения находился всего в 39 километрах от курортного района Бююкчекмедже
- 23.04.2025 14:20
Землетрус в Турції сьогодні: руйнування та наслідки. 23 квітня 2025 року на західній частині Туреччини стався потужний землетрус магнітудою 6,2, який уже
- 23.04.2025 14:17
США пропонують Україні визнати Крим російським і відмовитись від НАТО: що передбачає "мирний план" Трампа Серед головних вимог — визнання Криму російською територією, офіційна
- 21.04.2025 13:30
Як відсвяткувати День Землі 2025: ідеї, натхнення та користь для планети Кожного року 22 квітня світ відзначає День Землі -міжнародне свято, покликане нагадати людству
- 18.04.2025 13:46
Как оформить субсидию в 2025 году: пошаговая инструкция для украинцев В этом году оформить субсидию стало проще благодаря цифровым сервисам и автоматическому
- 16.04.2025 21:43

Всі новини