У Росії тестують банкомати з детектором брехні
- 15.06.2011 14:55Про те, що російський Сбербанк тестує банкомати з вбудованим детектором брехні, які покликані запобігання шахрайства з споживчими кредитами, повідомила газета The New York Times. Нові клієнти найбільшого роздрібного банку країни зможуть за допомогою машини подати заявку на кредитну карту без спілкування з операціоністами.
Машина сканує паспорт, запам'ятовує відбитки пальців і знімає тривимірне зображення для біометричної ідентифікації рис обличчя. Крім того, вона використовує спеціальну голосову технологію, щоб оцінити, коли людина говорить правду на питання про зайнятість і наявності непогашених кредитів.
Нова система була розроблена з використанням баз даних російських правоохоронних органів, в яких містяться зразки голосів тих, хто, брехав під час допиту.
Програма може виявити, що говорить нервує або стурбований, тобто, можливо, він намагається щось приховати. Ця інформація буде використовуватися в сукупності з іншими даними, в тому числі кредитною історією.
Ці банкомати з детекторами брехні стануть першими в банківській галузі автоматами, які реалізують технологію мовного аналізу, стверджує американська газета. Між тим Ощадбанк поки може бути єдиним гравцем, який намагається перетворити банкомат у поліграф.
"Ми не чули, щоб якої найбільший банк в США робив щось подібне, наприклад, намагався перевірити на брехня", - повідомив в інтерв'ю The New York Times Деніел Віганд (Daniel Wiegand), старший аналітик консалтингової компанії Corporate Insight.
В Ощадбанку кажуть, що голосові відбитки клієнтів планується зберігати на чіпах, вбудованих в їх кредитні карти.
Клієнтам буде відомо про типи інформації, у тому числі біометричної, яку буде отримувати банкомат. Тим не менш, у ЦРТ кажуть, що навіть ті, хто знає про голосових програмах, не зможуть обдурити систему, оскільки вона, як і поліграф, реєструє несвідомі нервові імпульси.
Голосова система аналізує характер звукових коливань, який визначається в тому числі індивідуальними анатомічними особливостями. Коли людина хвилюється, мимовільні нервові реакції змінюють ці характеристики, що впливає на тон і темп мовлення.
Зрозуміло, в Ощадбанку не покладаються на цю технологію на 100%, наводить The New York Times слова Орловського. Клієнт може нервувати з інших причин, не пов'язаних із кредитною заявкою. Це швидше статистичний покажчик. По мірі втручання голосової аналіз не більш агресивний, ніж перевірка кредитної історії.
"Ми не порушуємо конфіденційності клієнта, - цитує The New York Times слова Орловського. - Ми не впроваджуючись в мозок клієнта, не втручається в приватне життя. Ми тільки намагаємося з'ясувати, чи правду він говорить. Не бачу ніяких причин для тривоги".
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 13:18
- 27.12.2024 21:35
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 23.12.2024 13:02
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03