Українців продовжують "розводити" при оформленні закордонних паспортів
- 13.07.2011 13:38При оформленні закордонного паспорта українцям пропонують заплатити безліч незрозумілих платежів, і багато довірливі громадяни на це ведуться. Середня кількість платежів при подачі заявки на проїзний документ - п'ять. Безліч запитань викликає так звана страховка - що можна застрахувати при оформленні закордонного паспорта, незрозуміло. Багато "правдорубів" вирішують боротися з таким положенням речей і відмовляються платити.
Вчора відбулася онлайн-конференція гендиректора Асоціації страхувальників України Леоніда Хоріна. Одне з питань від читачів звучало так: "При отриманні документів (закордонних паспортів) мене зобов'язали платити обов'язкову страховку. За що? Адже ціна паспорта значно збільшилася. Хто це контролює? І куди скаржитися?".
Чи варто дивуватися тому, що у відповідь Хорін почав, як-то кажуть, "плутатися в свідченнях". Згадав і страхування при отриманні візи, і іноземців.
"Багато країн, особливо цивілізовані, турбуються, щоб їх країні не довелося платити за медичне обслуговування іноземця, якщо він потрапив на їх територію і з ним щось трапиться. Тому при видачі візи туристів зобов'язують застрахуватися. Консульство або посольство зобов'язують докласти страховку до інших документів. Це обов'язкова вимога, і вона не залежить він наших внутрішніх законів. Це вимога приймаючої країни. Країни третього світу такої страховки не вимагають", - сказав Леонід Хорін. Як бачимо, відповідь не по темі, з чого можна зробити висновок, що тема гостра і зачіпає інтереси багатьох можновладців.
Паспортна сфера України завжди приваблювала нечистих на руку чиновників і бізнесменів, стаючи простором для різного роду зловживань. В основному вони стосуються саме надання різного виду послуг при оформленні закордонного паспорта: "страхових", "консультативних" і "інформаційних". Яскравим прикладом збагачення за рахунок наївних українців стала історія зі скандальним ДП "Документ". Під "маркою" цієї контори її керівник, якийсь Володимир Швачко, створив цілу мережу фірм-присосок, які розорили народ на 700 млн гривень за рік. За рахунок вищезазначених "послуг", за які доводилося платити жителям різних регіонів України, вартість оформлення закордонного паспорта значно збільшувалася.
Чи варто говорити про те, що гроші українців йшли аж ніяк не до держбюджету, а вміло конвертувалися руками Швачка. Крім справляння незаконних платежів за ефемерні послуги, чиновники штучно створювали перешкоди при отриманні закордонних паспортів, а потім "допомагали" людям їх долати. Зрозуміло, не безкоштовно.
Щоб не стати жертвою подібних аферистів, потрібно не втрачати пильності і відстоювати свої права. Як мінімум - вимагати від працівника ВВІРу обґрунтувань вимоги заплатити те або інше "здирство". Варто пам'ятати про те, що офіційна вартість оформлення проїзного документа - 330 гривень (при оформленні в місячний термін). З них 170 - державне мито, 10 - послуги МВС, 30 - надбавка МВС і лише 120 - вартість персоналізованого документа. Як бачимо, ніяких страховок, консультацій або інформаційних послуг у цьому переліку немає.
Для ілюстрації наведемо ще одну цікаву цифру, яка демонструє прибутковість процесу оформлення закордонних паспортів, наприклад, для держави. Як повідомлялось раніше, держава заробляє на цій індустрії понад 300 млн гривень на рік, не вкладаючи ні копійки до створення індустрії для виробництва закордонних паспортів.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 13:18
- 27.12.2024 21:35
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 23.12.2024 13:02
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03