Відміна дефолту США не врятувала світові ринки
- 03.08.2011 15:17Рішення проблеми з рівнем держборгу США на вселило інвесторам оптимізму. Їх турбують перспективи світової економіки, що змушує відмовлятися від акцій на користь в тому числі "надійних" держоблігацій США.
Ухвалення закону про підвищення граничного рівня боргу в США не допомогли поліпшити настрій інвесторів. Їх турбує стан світової економіки. Довго нараставшие побоювання переросли в масові продажі акцій, які почалися в Азії, набрали обертів на європейських сесіях і досягли кульмінації на торгах в Нью-Йорку, пише The Wall Street Journal. У середу азіатські фондові майданчики продовжили падіння слідом за американськими індексами. Nikkei, Hang Seng і Topix втратили по ходу торгів близько 2%, повідомляє BBC.
Після того, як ситуація у Вашингтоні навколо підвищення боргового стелі нормалізувалася, ринки звернули увагу на проблеми світової економіки, яка все сильніше демонструє ознаки погіршення. В останні тижні статистика свідчить про те, що тимчасове ослаблення підйому в багатьох регіонах світу в другому кварталі виявляється більш стійким і тривалим, ніж багато дослідників. Черговий звіт про несподіване скорочення споживчих витрат у США в липні змушує інвесторів переглянути свої очікування щодо впевненого підйому в другому півріччі. У п'ятницю очікується несприятлива статистика по американському ринку праці США.
Побоювання інвесторів викликає зокрема те, що при несприятливому стан економіки скоротити величезне борговий тягар і США, і Європі буде дуже важко.
І хоча рішення питання про стелі держборгу в США розвіяло головні побоювання інвесторів з приводу дефолту, перспектива зниження американського кредитного рейтингу по-, як і раніше висить над ринком. Агентство moody's Investors Service увечері у вівторок повідомило, що збереже вищий кредитний рейтинг США AAA, але з негативним прогнозом. Потенційним приводом до зниження рейтингу можуть стати низькі показники економічного зростання. Fitch Ratings і Standard & poor's також можуть переглянути оцінку боргу США.
На тлі негативних настроїв індекс Dow Jones у вівторок втратив 265 пунктів (2,2%), продемонструвавши падіння за підсумками восьмий поспіль торгової сесії - це найдовша "червона" серія за майже три роки, з часів фінансової кризи-2008. Втративши у вівторок 2,56%, індекс Standard & poor's 500 пішов у мінус за показником динаміки за 2011 рік (-0,29%).
У Європі італійські та іспанські боргові ринки продовжують падіння прибутковості облігацій ростуть. Також великі втрати несуть акції європейського банківського сектора.
Інвестори шукають надійні варіанти вкладень - зростає попит і ціни на американські й німецькі зобов'язання. В результаті їх дохідність знизилася до рекордно низького рівня з листопада минулого року і становила вчора 2,62% по 10-літнім американських казначейських облігацій і 2,4% за німецькими.
У Великобританії прибутковість 10-літніх золотообрізних облігацій впала до рекордного мінімуму в 2,77%. Золото відзначило новий рекордний максимум на позначці 1641,9 долара за унцію.
На європейських ринках все менше ентузіазму з приводу досягнутого два тижні тому угоди про новий пакет допомоги для Греції. Воно повинно було зміцнити впевненість у тому, що Італія і Іспанія будуть застраховані від поширення наслідків кризи. Але скептицизм наростає, багато хто побоюється, що досягнутих домовленостей недостатньо для кардинального вирішення питання.
На європейських ринках жартують, що прийнятого лідерами єврозони липневого пакету заходів достатньо тільки для того, щоб можна було піти в серпні у відпустку. "Боюся, що коли всі повернуться з відпочинку, ситуація знову вибухне", - прокоментував в інтерв'ю The Wall Street Journal директор компанії Lombard Street Габріель Стейн (Gabriel Stein).
Масові продажі на італійському борговому ринку накрутили прибутковість облігацій. В середині Європейського торговельного дня за італійських госбондам вона становила 6,15%, з іспанським - більш 6,33%. Спред до аналогічних паперів Німеччини досяг 3,7-3,8 процентного пункту.
"Італія і Іспанія вичерпають запаси готівки у вересні і лютому відповідно, якщо втратять доступ до ринкового фінансування", - попереджали раніше стратеги JP Morgan Chase & Co. Портфельний керуючий в Legal & General Джонатан Жмут також сумнівається в довгостроковій платоспроможності цих двох країн: "Я не думаю, що Італія і Іспанія зможуть здійснювати фінансування при поточних рівнях прибутковості [своїх держоблігацій]. І, враховуючи, що ЄЦБ, швидше за все, буде утримувати свої ставки, я турбуюся, що ці країни не будуть рости так, щоб зменшити свої борги".
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 13:18
- 27.12.2024 21:35
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 23.12.2024 13:02
- 19.12.2024 11:12