Ймовірність землетрусу у Чернівцях та області дуже висока. Поради під час землетрусу:
- 11.03.2010 19:06 Румунський інститут фізики землі попереджає про активність ділянки в Карпатах на кордоні з Україною. За словами румунських фахівців, сила землетрусу може досягти 8-9 балів. Підземні поштовхи інтенсивністю 2,7-4,5 бала за шкалою Ріхтера почастішили у Румунії. А у Чернівцях ресурс Платинова Буковина мало не щоденно інформує городян про підземні поштовхи у Чернівцях. Яка ж ймовірність землетрусу на Буковині насправді? За словами фахівців, назвати день і годину землетрусу не може ніхто. Методів вгадування просто не їснує. "Зона Вранча", як відомо, знаходиться на кордоні України та Румунії, за 300 кілометрі від Чернівців. Вранча – сейсмічно небезпечний і дуже активний район, S 4000км2. І потужний землетрус насправді можливий, але останній сильний землетрус стався у ХVIII ст.! У зоні Вранча епіцентри землетрусів розташовані дуже глибоко - до 300 кілометрів. А чим глибше епіцентр, тим більші території відчувають наслідки. Землетрус починається з розриву і переміщення гірських порід в якомусь місці у глибині Землі. Це місце називається вогнищем землетрусу, або гіпоцентром. Глибина його звичайно буває не більше 100 км, але інколи доходить до 700 км. Інколи вогнище землетрусу може бути і на поверхності землі. В таких випадках, якщо землетрус сильний, мости, дороги, будинки і інші спорудження виявляються розірваними і зруйнованими. Прибори вчених фіксують близько 100 000 землетрусів щорічно. Якщо землетрус стається на глибині до 50 кілометрів, радіус розповсюдження сейсмічних хвиль землетрусу невеликий. Уявити наслідки не важко. Тому вважати Буковину сейсмонебезпечним районом можна, але сильний землетрус у Румунії, "гаситься" Карпатами. Саме у горах поштовхи поглинаються. Більшість підземних поштовхів дуже слабкі, і про них знають тільки сейсмологи – вчені, які спеціально вивчають поштовхи землі.
Тому зараз чернівчанам не потрібно виходити на вулицю з речами, як це було у червні 2008 року. У м. Чернівці мешканці будинків по вул. Героїв Сталінграду вийшли на вулицю цілими домами. З лікарні по вул. Фастівської евакуювали хворих. У Хотині евакуювали пацієнтів лікарні. Залишається невідомим питання, для чого це робилося? Люди, які потерпіли від повеню у 2008 році, були вкрай чутливі до повідомлень щодо нових природних катаклізмів.
Панічні настрої панують і зараз на Буковині. Але, треба пам'ятати, що прогнозувати землетруси майже ніколи не вдається. Відповіді на питання - коли вони будуть дати не можуть навіть європейські фахівці.
Довідково: будинки у Чернівцях переважно будували за часів СРСР, коли витримувались стандарти сейсмостійкого будівництва. Майже всі чернівецькі будинки розраховані на землетрус у 6-7 балів.
Буковина традиційно відчуває землетруси силою 2-3 бали за шкалою Ріхтера.
Поради пд час землетрусу:
Що ж треба знати про землетрус? Серед ознак його наближання можна відзначити: неспокій птахів і домашніх тварин, спалахи у вигляді розсіяного світла зірниць, запах газу в районах, де раніше цього не помічалося, іскріння близько розташованих електропроводів, що не торкаються, голубувате свічення внутрішніх поверхонь будинків.
Реакція на землетрус по можливості повинна бути спокійною Діяти швидко, але спокійно, впевнено і без паніки.
При завчасному попередженні про загрозу землетрусу, перш ніж залишити квартиру (дім), необхідно вимкнути нагрівальні пристрої і газ, якщо топилася піч - загасити ЇЇ; після цього слід одягти дітей, старих, одягтися самому, взяти необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування, медикаменти, документи і вийти на вулицю. На вулиці слід якомога швидше відійти від будівель і споруд у напрямку площ, широких вулиць, скверів, спортивних майданчиків, незабудованих ділянок, суворо дотримуючись встановленого громадського порядку.
Якщо землетрус почався раптово, коли зібратися і вийти з квартири (будинку) виявляється неможливим, необхідно зайняти місце (встати) у дверному чи віконному прорізі, а як тільки стихнуть перші поштовхи землетрусу - швидко вийти на вулицю.
У подальшому необхідно діяти згідно з обстановкою, що склалася, виконувати всі розпорядження органів управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25